Čím se liší kůže dětí s ekzémem a potravinovými alergiemi

V přibližně jedné třetině případů dětského ekzému se mladí lidé a jejich rodiny musí také vyvarovat běžných potravinových alergenů, jako jsou arašídy, které mohou být život ohrožující.

Nová, malá studie však nabízí pohled, který může poskytovatelům zdravotní péče pomoci identifikovat a efektivněji léčit děti s ekzémem (atopickou https://harmoniqhealth.com/cz/nanovein/ dermatitidou) a potravinovými alergiemi. Pro studii, publikovanou v únorovém vydání Science Translational Medicine, vědci použili neinvazivní kožní páskový test k analýze kožních abnormalit u těchto pacientů a účinně identifikovali podtyp pacientů s ekzémem, kteří jsou náchylní k potravinovým alergiím.

“Děti a děti nemají rády testy, které bolí,” říká vedoucí autor studie Donald Leung, MD, PhD, vedoucí divize dětské alergie/imunologie v National Jewish Health. “Věříme, že abnormality ekzému a potravinové alergie jsou v horní vrstvě kůže, takže můžeme měřit proteiny a lipidy v horní vrstvě kůže a ve skutečnosti rozeznat rozdíl v kůži od lidí, kteří ekzém nedostávají.” ”

SOUVISEJÍCÍ: Jaké jsou příznaky ekzému a jak je diagnostikován?

Ekzém je chronické, nekontaktní kožní onemocnění nejčastěji léčené lokálními kortikosteroidy. Atopická dermatitida je nejrozšířenějším typem ekzému a je důsledkem problémů s kožní bariérou a špatného fungování imunitního systému. Poskytovatelé zdravotní péče i pacienti běžně používají atopickou dermatitidu a ekzém zaměnitelně.

Podle studie publikované v červnu 2017 v The Journal of Allergy and Clinical Immunology postihuje ekzém 17 až 24 procent dětí. Často je spojena s dalšími alergiemi, včetně potravinových alergií, alergické rýmy (senné rýmy) a astmatu. Předchozí výzkum ukazuje, že asi 30 procent dětí s ekzémem má potravinové alergie.

“Kdybychom věděli, kdo je vystaven vysokému riziku, mohli bychom okamžitě udělat vše, co je v našich silách, abychom tomu zabránili, nebo testovat na tyto potravinové alergie velmi brzy,” říká Abigail Waldman, MD, dermatoložka v Brigham and Women’s Hospital v Bostonu a instruktor dermatologie na Harvardské lékařské škole. Dr. Waldman nebyl do studie zapojen.

SOUVISEJÍCÍ: Jak alergie na potraviny ovlivňuje trávení?

Čím se liší kůže dětí s ekzémem a potravinovými alergiemi?

Výzkumníci analyzovali kůži 62 lidí ve věku od 4 do 17 let, které rozdělili do tří skupin: lidé s normální kůží, lidé s ekzémem a lidé s ekzémem a potravinovou alergií. V době, kdy odebírali vzorky kůže, kůže těch účastníků s ekzémem nebyla zanícená.

Zjistili, že vzorky kůže účastníků s ekzémem a potravinovými alergiemi se významně liší od ostatních dvou skupin. Tyto abnormality zahrnovaly nedostatek strukturálních proteinů potřebných k udržení vlhkosti a zajištění bariéry pro kůži, nárůst specifických keratinových proteinů, které jsou znakem nedostatečně vyvinuté kožní bariéry, a zvýšení aktivity imunitních genů typu 2, genové odpovědi což způsobuje alergie.

Pokud myslíte na ochrannou vnější vrstvu pokožky jako cihlovou zeď, buňky kůže jsou cihly a bílkoviny a lipidy jsou malta. Pokud jsou v cementu praskliny, mohou se dovnitř dostat patogeny a bakterie a ven se může dostat voda.

“Při ekzému, když pokrčíte ruce nebo ohnete kůži, kůže popraská a začne krvácet, a vy ztratíte vodu z kůže, čímž bude [sušší]. Pak přijdou na řadu věci, protože je to všechno prasklé. Je to naruby, zvenčí, “říká doktor Leung.

Studie se zaměřila na pacienty s alergií na arašídy. Vědci dále zkoumají svá data ke studiu dalších potravinových alergií. Podle organizace Food Allergy Research mezi běžné potravinové alergie patří vejce, pšenice, sója, měkkýše a mléko Vzdělávání (FARE).

SOUVISEJÍCÍ: Jak jsou spojeny ekzém a dieta

Jak mohou výsledky studie pomoci dětem vyhnout se potravinovým alergiím

Účastnická skupina studie byla malá, ale Leung říká, že tým plánuje studovat větší skupiny s cílem vydat nová doporučení pro léčbu. Dalším krokem je studium kojenců od narození.

Když se narodí dítě, přechází z vlhkého prostředí (mateřského lůna) do suchého. Tento přechod může poškodit kožní bariéru dítěte a způsobit ekzém. Leung plánuje studovat kojence od narození, aby se pokusil zjistit, kdy se tyto kožní abnormality vyvinou. Tímto způsobem by lékaři byli schopni léčit ty, kteří mohou být náchylní k ekzémům a potravinovým alergiím na začátku.

Vzorky kůže ze studie, která ukázala abnormality, pocházely z nedráždivé kůže. “To je důležité, protože věříme, že ke změnám na kůži dojde dříve, než dostanete potravinovou alergii,” říká Leung. “Existuje příležitost, jak ošetřit pokožku a zabránit vniknutí jídla přes kůži.” ”

Pokud jde o ideální léčbu na ochranu dětí s ekzémem před rozvojem potravinových alergií, Leung říká, že tým potřebuje provést další výzkum, ale některá stávající změkčovadla mohou být užitečná.

“Mohlo by to být tak jednoduché, jako je vazelína kolem rtů, která způsobí mastnotu, která brání jídlu procházet kůží, nebo to může být aplikováním určitých lipidů nebo mastných kyselin chybějících v jejich kůži, což by mohlo zlepšit vývoj kůže, takže je to silnější,” říká .

SOUVISEJÍCÍ: Jak redukce vnitřních alergenů může zmírnit vaše příznaky ekzému

Klíčem k identifikaci podtypu ekzému může být neinvazivní test

Jeden pokrok ve studii, říká Leung, je neinvazivní, bezbolestná testovací metoda. Vědci použili k odstranění povrchové horní vrstvy kůže jemnou pásku na kůži – podobnou lepkavé části obvazu. Metoda se již dlouho používá pro výzkum, ale pro jednodušší testy. “Je zajímavé, že vědci byli schopni udělat spoustu velmi sofistikovaných analýz z několika kožních buněk,” říká Waldman.

Metoda poskytuje alternativu k bolestivějším biopsiím a krevním testům, které Waldman říká, že se používají jen zřídka, protože je děti a rodiče nechtějí podstupovat, a protože obvykle v tomto bodě progrese ekzému krevní test nutně nepomůže .

“V tu chvíli je to deklarováno,” říká Waldman a dodává, že důsledky této studie jsou slibné, ale je zapotřebí dalšího výzkumu. “Tento dokument rozhodně ukazuje přínos pro budoucnost, ale musím zdůraznit, že to není něco, co by se mělo zítra dělat na klinice.” ”

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje o zdravé kůži!

Nejnovější v ekzému

8 věcí, které by lidé s ekzémem měli vědět o vakcínách proti COVID-19

Dermatologové tvrdí, že drtivá většina lidí s atopickou dermatitidou může mít prospěch z očkování vakcínou na ochranu před novým koronavirem. Číst. . .

Od Moiry Lawler 20. dubna 2021

Upravené zdroje, které vás podpoří na vaší cestě s atopickou dermatitidou

Správa atopické dermatitidy může být obtížná, ale podpora je k dispozici.

Do 18. prosince 2020

Co potřebujete vědět o léčbě atopické dermatitidy v různých ročních obdobích

Podívejte se, jak mohou změny počasí ovlivnit vaši atopickou dermatitidu po celý rok, a zjistěte, jak se můžete vyhnout vzplanutí v každém ročním období. nbsp. . .

Do 20. listopadu 2020

Péče o vaše duševní zdraví, pokud máte atopickou dermatitidu

Atopická dermatitida může výrazně ovlivnit vaši emoční pohodu, ale nemusíte trpět v tichosti. Prozkoumejte způsoby, o které se můžete starat. . .

Do 23. října 2020

Pět věcí, které byste měli vědět, pokud má vaše dítě atopickou dermatitidu

Pokud pečujete o dítě s atopickou dermatitidou, měli byste vědět, abyste se o něj mohli starat, jak nejlépe umíte.

Do 24. září 2020

Pohled na komorbidity související s atopickou dermatitidou (a co s nimi dělat)

U pacientů s atopickou dermatitidou je pravděpodobnější, že budou žít i s jinými stavy, což může ovlivnit rozhodování o jejich léčebném plánu. Dozvědět se o. . .

Do 24. srpna 2020

Vaše nejčastější dotazy týkající se nových cílených léčebných postupů pro atopickou dermatitidu zodpovězeny

Uvažujete o cílené terapii k léčbě atopické dermatitidy? Zde je to, co potřebujete vědět.

Do 24. července 2020

Za kůží: Jiné způsoby, jak atopická dermatitida může ovlivnit váš život

Nekontrolovaná atopická dermatitida může ovlivnit více aspektů vašeho života, nejen vaši pokožku. Zde je to, co můžete udělat pro zvládnutí stavu.

Do 24. července 2020

Jak poznám, který lék na atopickou dermatitidu je pro mě vhodný? Zkoumání preferencí a cílů

Prozkoumejte všechny faktory, které vstupují do vývoje plánu léčby atopické dermatitidy, který je pro vás (nebo vašeho blízkého) nejlepší.

Do 24. července 2020

Předepisování a OTC léčby ke kontrole příznaků atopické dermatitidy

Zde je to, co potřebujete vědět o topické léčbě atopické dermatitidy, abyste si mohli vybrat tu, která je pro vás to pravé.

Do 24. července 2020 “

Foto s laskavým svolením Brooke Bogdan

Když je vám diagnostikováno chronické onemocnění, jako je ulcerózní kolitida (UC), je důležité být v kontaktu nejen se svým tělem a s tím, jak se cítíte fyzicky, ale také jak se psychicky vyrovnáváte. Před diagnózou jsem nikdy neslyšel o zánětlivém onemocnění střev. Ale ve 22 letech jsem začal pociťovat ostré žaludeční křeče a všiml jsem si krve ve stolici. Když jsem se dozvěděl, že mám UC, byl to pro můj systém šok. Fyzická bolest začala být natolik nesnesitelná, že jsem musel dát práci a přestěhovat se k rodičům. Psychicky jsem také trpěl. Zdálo se, že všechny sny a naděje, které jsem po vysoké škole pro sebe měl, se rozplynuly, než jsem je vůbec mohl začít plnit. Téměř dva roky jsem byl připoután řetězem na záchod, zdůrazňoval jsem další vzplanutí a trápil se kvůli tomu, že nemohu žít život, jaký jsem chtěl.

Brzy jsem se dozvěděl, že abych mohl zvládnout fyzickou bolest, která s sebou přinesla moje UC, musím získat kontrolu nad svými emocemi a stresem. Začal jsem navštěvovat terapeuta, aby mi pomohl vyrovnat se se svými pocity smutku a lépe porozumět tomu, proč jsem se cítil tak mimo kontrolu.

Můj terapeut mě naučil, jak začít zdravě směrovat své emoce. Tím jsem mohl začít truchlit nad ztrátou své životní diagnostiky. Trápit své zdraví byl koncept, na který jsem ve 23 letech nikdy nepomyslel. Ale jakmile jsem o tom začal více přemýšlet, dávalo to smysl. Můj starý život už pro mě nebyl uskutečnitelný. Nemohl jsem držet krok se svými přáteli nebo sestrami. Musel jsem přijmout, že moje budoucnost bude navždy jiná než u mých vrstevníků.

Právě když jsem si myslel, že jsem zvládl truchlení, moje zdraví začalo rychle klesat. V březnu 2013 jsem byl upoután na lůžko a nemohl jsem opustit dům. Šel jsem do koupelny 60 až 70krát denně a ztratil jsem velké množství krve. Vzhledem k závažnosti mé nemoci jsem byl zařazen do domácí zdravotní péče a každý týden jsem měl odběr krve. Krevní práce ukázala, že moje hladina CRP (c-reaktivního proteinu) byla nebezpečně vysoká. (CRP je produkován játry. Jeho hladina stoupá, když je ve vašem těle zánět.) To znamenalo, že zánět v mém tlustém střevě byl na dostatečně vysoké úrovni, aby prorazil mé střevo, což vážně ohrozilo můj život.

Moji rodiče mě vzali na kliniku v Clevelandu, abych se setkal s chirurgem jménem Scott A Strong, MD, který byl neústupný ohledně toho, jak mi co nejdříve odstranit tlusté střevo.

Když jsem ta slova slyšel, začal jsem panikařit. Moje tělo se nekontrolovatelně třáslo a já začal křičet a plakat. Nikdy jsem nechtěl nosit stomii a v té době jsem o ní četl jen negativní věci.

Doktor Strong odešel z místnosti, aby mi dal chvíli na to, abych se uklidnil. Podíval jsem se přes slzy na rodiče a zakřičel: „To neudělám. Odmítám nikam chodit s tou taškou. ”

Můj otec, sám lékař, vzal Strongovu stoličku a sedl si přede mě. “Musíš se uklidnit.” Všichni to společně uděláme. Chirurgie je jedinou možností, než přijít o život. ”

Popadl jsem hrst kapesníků a několikrát se zhluboka nadechl.

Když se Strong vrátil, prošli jsme proceduru, kterou jsem se chystal podstoupit. Celková kolektomie, první krok tří operací, které bych podstoupil, byla naplánována o tři dny později.

Když jsem se odpoledne vrátil domů, byl jsem plný hněvu, smutku, strachu a zmatku. Nechápal jsem, proč se mi to děje. Už jsem toho tolik ztratil kvůli své nemoci a teď mě to připravovalo o mé vlastní části těla. Bál jsem se budoucnosti a nevěděl jsem, jak budu žít po operaci.

Musel jsem rychle najít způsob, jak se brodit svým smutkem a negativním myšlením. Věděl jsem, že abych to všechno zvládl, budu muset obrátit své myšlení pozitivnějším a konstruktivnějším směrem.

Použil jsem tedy nástroje, které mě naučil můj terapeut. Hledal jsem inspiraci v ostatních a připomněl jsem si, abych si udělal čas na zpracování svých emocí. Pro mě to znamenalo vzdělávat se čtením knih a obracet se na sociální média a blogy.

To odpoledne jsem určitě našel více než 20 inspirativních žen online, všechny, které měly trvalé stomie a žily šťastným a zdravým životem: Gaylyn Henderson z Gutless and Glamourous, Jessica Grossman (a další) z Undercover Ostomy, webové stránky a fórum Girls With Guts , Heidi Skiba z Ostomy Outdoors a Sara Ringer z Inflamed and Untamed. Objevování jednotlivců, kteří se mnou sdíleli diagnózu, a sledování jejich produktivního a pozitivního života, bylo zlomovým bodem na mé cestě s ulcerózní kolitidou.

Můj proces smutku nabral nové obrátky. Uvědomil jsem si, že mám dvě možnosti: příští rok jsem mohl sedět a litovat se, zatímco jsem procházel operacemi a učil se, jak žít se stomií, nebo jsem mohl vstát, vyzvat se a najít způsob, jak těm pomoci kteří byli stejně zmatení a vyděšení jako já. Vzal jsem tedy svůj žal a proměnil ho v něco produktivního. Chtěl jsem si pomoci tím, že pomůžu druhým. Chtěl jsem inspirovat lidi tak, jak ty ženy inspirovaly mě.

To odpoledne jsem začal organizovat své myšlenky a emoce a dávat je do psaní. Byl jsem upřímný a používal jsem svůj blog jako formu terapie a prostředek pro svou bolest a strach. Psal jsem o setkání se svým chirurgem a o tom, jaké to bylo zjistit, že budu mít stomii za méně než tři dny. Vylití virtuální podpory, které se mi o víkendu dostalo, bylo neuvěřitelně motivující.

Odtamtud jsem začal psát blog téměř denně-dokonce i v nemocnici po operaci. Začal jsem používat sociální média jako způsob, jak obhájit, vzdělávat, najít vrstevníky a sdílet svou cestu. Čtyři měsíce po mé první operaci jsem založil digitální časopis, kde si lidé žijící s IBD mohli číst příběhy o pozitivitě autorů obhájců pacientů. Reakce na Companion Magazine pro IBD byla zdrcující. Můj blog a časopis pomohly mému procesu smutku jít pozitivním směrem tím, že našli útěchu v ostatních.

Ztráta tlustého střeva je právě to, ztráta. Překonání smutku začíná přijetím. Čím dříve svoji diagnózu přijmete, tím rychleji budete schopni zjistit, jak si pomoci. Promluvte si s terapeutem a stanovte si osobní cíle, na které se budete soustředit, když procházíte operacemi nebo léčbou. Pozvedněte se a pomozte druhým. Najděte si svou místní podpůrnou skupinu nebo kapitolu Crohnovy a Colitis Foundation a zeptejte se, jak se můžete stát dobrovolníkem. Existuje tolik způsobů, jak můžete zdravě truchlit a smířit se se svou diagnózou. Nestyďte se požádat o pomoc – pohled zvenčí je skvělý způsob, jak odhalit svou vnitřní sílu.